24 lutego 2025 r. w naszej szkole odbył się Dzień w Piżamie, który miał nie tylko wprowadzić odrobinę luzu i uśmiechu, ale przede wszystkim zwrócić uwagę na sytuację dzieci przebywających w szpitalach. Dla nich piżama nie jest symbolem relaksu i odpoczynku, lecz codziennym strojem, w którym spędzają długie tygodnie leczenia.
Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował charytatywną zbiórkę książek, gier oraz materiałów plastycznych, które członkowie SU - Jowita, Natalia, Wiktoria i Bruno pod opieką pani Pauliny i pani Natalii przekazali na oddział dziecięcy Szpitala Powiatowego w Jarocinie. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli udało się zebrać wiele wartościowych rzeczy, które umilą czas najmłodszym pacjentom i wniosą trochę radości do szpitalnych sal.
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane serce, wsparcie i chęć niesienia pomocy! Wasza dobroć sprawi, że dzieci przebywające w szpitalu będą mogły choć na chwilę oderwać się od codzienności i zanurzyć w świat książek, zabawy i kreatywności. Wspólnie pokazaliśmy, że małe gesty mają wielką moc!
Solidarni z małymi pacjentami - zbiórka charytatywna i Dzień w Piżamie
- 14
Sukcesy naszych uczennic w konkursie "Ubrania projektujesz - tekstylia odzyskujesz"
18 marca 2025 r. w Pałacu Radolińskich odbył się piknik ekologiczny z okazji Światowego Dnia Recyklingu, w czasie którego ogłoszono wyniki gminnego konkursu plastycznego pt. "Ubrania projektujesz - tekstylia odzyskujesz". Celem konkursu było uświadomienie młodzieży, jak ważna jest prawidłowa segregacja tekstyliów i pokazanie, że odzyskane materiały mogą zyskać drugie życie. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu marzanny z odzyskanych tekstyliów i wysłaniu jej fotografii do organizatora. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I - III i IV - VIII. Wśród laureatów drugiej kategorii wiekowej znalazły się dwie uczennice naszej szkoły: Jowita Witczak zdobyła I miejsce, a Olga Grygiel otrzymała III miejsce. Nagrodami był sprzęt elektroniczny a prace dziewczyn oglądać można na samochodach ZGO zbierających odpady. Serdecznie gratulujemy!
3
Wyjście integracyjne do kręgielni z okazji Dnia Kobiet
Z okazji Dnia Kobiet uczniowie klasy VIb wzięli udział w wyjątkowym wyjściu integracyjnym do kręgielni. Była to doskonała okazja, by w luźnej atmosferze spędzić czas razem, bawić się i zacieśniać więzi klasowe. Rzuty, emocje, śmiech, pyszna pizza i zdrowa rywalizacja - to wszystko towarzyszyło nam podczas gry w kręgle. Niezależnie od wyników, najważniejsza była dobra zabawa i wspólne chwilę spędzone w gronie koleżanek i kolegów z klasy.
15
Klikaj z głową - kolejny znany gość w naszej szkole
W naszej szkole uczymy najmłodszych, jak mądrze korzystać z sieci! Dzieci coraz częściej korzystają z Internetu - uczą się, bawią i poznają świat. Ważne jest jednak, aby permanentnie wspierać i edukować dzieci, dlatego ogromną wartością naszej innowacji jest jej cykliczność. Dzieci wręcz dopytują kto będzie kolejnym gościem oraz jakich bohaterów literackich poznamy.
Tym razem gościem naszej innowacji "Klikaj z głową" Pani Lidia Czechak Posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, która zapoznała uczniów klas I - III z tematyką czytając książkę S.O.S. Wszystko dla lajków. Powiedz STOP fikcji w internecie autorstwa Moore-Mallinos Jennifer.Pani
Lidia przybliżyła również dzieciom rolę posła oraz zasad działania polskiego parlamentu.
Nasza gościni opowiedziała o swojej pracy - jak wygląda jej dzień, jakie obowiązki pełni i jak podejmowane są decyzje w Sejmie. Uczniowie dowiedzieli się, że poseł reprezentuje obywateli, bierze udział w tworzeniu nowych przepisów oraz pracuje w komisjach sejmowych nad ważnymi sprawami dla kraju.
Następnie dzieci miały możliwość zadawania pytań. Były one bardzo ciekawe i dotyczyły zarówno codziennej pracy posła, jak i tego, jak można nim zostać.
Pamiętaj, że przede wszystkim warto zawierając znajomości oraz poza ekranem!
Bezpieczny internet to fajny internet! Zachęcamy wszystkich rodziców do rozmów z dziećmi o odpowiedzialnym korzystaniu z sieci. Razem możemy zadbać o cyfrowe bezpieczeństwo naszych dzieci!19
XVI Powiatowy Konkurs Plastyczny "Akademia Pana Brzechwy i Tuwima"
Dnia 14 marca 2025 r. odbył się XVI Powiatowy Konkurs Plastyczny "Akademia Pana Brzechwy i Tuwima" organizowany przez Niepubliczną Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Siedleminie oraz Niepubliczne Przedszkole w Siedleminie. Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych: przedszkolaki, uczniowie klasy I - IV oraz V - VIII. Zadaniem konkursowym było zilustrowanie, w ciągu 90 minut, dowolnie wcześniej wybranego utworu Juliana Tuwima lub Jana Brzechwy. Organizatorzy przyznali po trzy równorzędne nagrody oraz po trzy wyróżnienia w każdej z kategorii. Miło nam poinformować, że wyróżnienie otrzymała uczennica klasy 7b naszej szkoły Natalia Szyduk, która artystycznie zinterpretowała wiersz "Ciotka Danuta" Jana Brzechwy. Serdecznie gratulujemy!
8
Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego PICTURE READING
Uczniowie naszej szkoły biorą udział w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego PICTURE READING. Prace uczniów z klas 4-8 zostały wysłane do Katowic do Naszej Dobrej Szkoły. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu i trzymamy kciuki za naszych uczniów.
V Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego pt. "The Biggest Culture, Customs and Traditions Contest"
14 marca 2025 r. w Zespole Szkół Społecznych odbył się V Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego pt. "The Biggest Culture, Customs and Traditions Contest". Naszą szkołę reprezentowali Magdalena Mikołajewicz, Maria Rutkowska, Filip Kempa i Bartosz Malinowski. Ogłoszenie wyników już za tydzień. Trzymamy kciuki.
Dzień Kobiet w Body Basement Studio
Dzień Kobiet to doskonała okazja, by spędzić czas w wyjątkowy sposób. W tym roku uczniowie klasy 3a postanowili uczcić to święto w aktywnym stylu i wybrali do studia treningów personalnych Body Basement Studio, by wspólnie zadbać o zdrowie, kondycję i dobrą zabawę. Pod okiem pani Julii uczniowie mieli okazję zapoznać się z różnymi sprzętami i urządzeniami do ćwiczeń. Nie zabrakło również ćwiczeń siłowych i zabaw ruchowych. Wszyscy z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, a uśmiechy na twarzach były najlepszym dowodem na to, jak świetnie się bawili. To wyjątkowe świętowanie Dnia Kobiet pokazało, że aktywność fizyczna może być nie tylko zdrowa, ale i bardzo przyjemna. Uczniowie wrócili do szkoły pełni energii i pozytywnej motywacji do dalszej pracy nad swoją sprawnością. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.
13
XXI Powiatowe Zawody Chemiczne
W dniu 11 marca 2025 r. dwoje uczniów klasy ósmej Kornel Szymanek i Borys Deichsler reprezentowali naszą szkołę w XXI Powiatowych Zawodach Chemicznych organizowanych przez Liceum Ogólnokształcące im Tadeusza Kościuszki w Jarocinie. Chłopacy przez 90 minut zmagali się z dość trudnym testem i wykazali się bardzo duża wiedzą z dziedziny chemii. Zabrakło niestety szczęścia na podium, choć było bardzo blisko. Gratulujemy chłopakom wiedzy, odwagi i chęci do udziału w tak trudnych zawodach. Opiekunem była Paulina Bartkowska.
Tydzień Gramatyki - nauka przez zabawę!
Za nami niezwykły Tydzień Gramatyki, który udowodnił, że nauka zasad języka polskiego może być świetną zabawą! Na własnej skórze przekonali się o tym uczniowie klas czwartych i szóstych. Przez kilka dni brali oni udział w różnorodnych aktywnościach, które nie tylko pozwoliły im utrwalić wiedzę, ale także dostarczyły mnóstwo radości i emocji.
Gramatyczne 5 sekund - szybkie myślenie i refleks były tutaj kluczem do sukcesu! Uczniowie mieli zaledwie kilka sekund na odpowiedź na pytania dotyczące części mowy, składni i zasad gramatycznych. Tempo było zawrotne, ale emocje - jeszcze większe!
Lekcja metodą stacji zadaniowych - klasa zamieniła się w prawdziwy tor wyzwań! Każda stacja to inne zadanie związane z gramatyką. Uczniowie pracowali w grupach, wspólnie rozwiązując zagadki i zdobywając punkty.
Gramatyczna Familiada - rywalizacja drużynowa na najwyższym poziomie! Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę w formacie popularnego teleturnieju, odpowiadając na pytania. Śmiechu i pozytywnej energii nie brakowało!
Konkurs gramatyczny - czas na prawdziwy test wiedzy! Najlepsi znawcy językowych reguł zmierzyli się w wymagających zadaniach, udowadniając, że gramatyka nie ma przed nimi tajemnic. Rywalizacja była zacięta, ale wszyscy uczestnicy zasłużyli na ogromne brawa!
Tydzień Gramatyki pokazał, że nauka może być pełna radości, ruchu i zdrowej rywalizacji. Uczniowie nie tylko przypomnieli sobie ważne zasady, ale także świetnie się bawili!
Czy chcielibyście przeżyć taką przygodę z gramatyką?
Koordynatorkami projektu w naszej szkole były panie - Magdalena Rojewska i Natalia Kaczmarek. Do gramatycznej zabawy włączyła się również pani Weronika Szczepaniak.47
Dzień Kobiet w klasach I - III: radość, śmiech i moc atrakcji!
7 marca w naszej szkole upłynął w wyjątkowo radosnej atmosferze! W przeddzień Dnia Kobiet uczennice klas 1-3 zostały obdarowane uśmiechem, upominkami i wieloma niespodziankami przygotowanymi przez nauczycielki, rodziców oraz kolegów z klasy.
Na początku dnia dziewczynki zostały serdecznie przywitane przez swoich kolegów, którzy wręczyli im własnoręcznie wykonane laurki i drobne upominki. Były też kwiaty, słodkości i mnóstwo ciepłych życzeń.
Nauczycielki i rodzice zadbali o to, by ten dzień był pełen radości - na dzieci czekały zabawy, konkursy i gry integracyjne. Nie zabrakło wspólnego śpiewania, tańców i kreatywnych warsztatów, które sprawiły wszystkim wiele frajdy.
Całe wydarzenie uwieczniliśmy na zdjęciach i filmach, które pokazują, jak wiele radości dostarczyło to święto naszym uczennicom. Było mnóstwo śmiechu, wzruszeń i niezapomnianych chwil!
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego dnia. Już nie możemy się doczekać kolejnych wspólnych wydarzeń!
Apel z okazji Dnia Kobiet 2025
7 marca 2025 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Z tej właśnie okazji uczniowie klas 5a i 6a ze specjalnym udziałem dwójki ósmoklasistów przygotowali apel. W sympatyczny i humorystyczny sposób występujący starali się wykazać zdecydowana wyższość kobiet nad mężczyznami. Widzowie obejrzeli miedzy innymi scenkę przedstawiającą historię otwarcia puszki Pandory oraz rywalizację między dziewczynami na wzór "Familiady".Po apelu zostały wręczone nagrody w następujących konkursach: "Kwiaty dla dziewczyny", "Mistrz słowa", gra terenowa "Poszukiwacze słów", najciekawsze przebranie za postać z kreskówek Disneya oraz najpiękniejsza walentynkowa dekoracja drzwi.Apel wraz z uczniami przygotowali pan Dariusz Kornobis i pani Magdalena Rojewska.
36
"Detektywi na tropie - twórcze spotkanie z Detektywem Pozytywką"
Uczniowie klasy 2 w wyjątkowy sposób omówili lekturę Detektyw Pozytywka Grzegorza Kasdepke. Zamiast tradycyjnej rozmowy o książce, wcielili się w prawdziwych detektywów i wyruszyli na poszukiwanie... tropów przyrody!
Śledztwo w terenie - poszukiwanie drzew iglastych
Uzbrojeni w lupy, notatniki i dużą dawkę ciekawości, młodzi detektywi wyruszyli na teren wokół szkoły, by rozpoznać i nazwać gatunki drzew iglastych. Podczas tej niezwykłej misji uczyli się obserwacji, porównywali kształty igieł i szyszek, a także sporządzali krótkie notatki i szkice.
Portret Detektywa Pozytywki
Po powrocie do klasy uczniowie przystąpili do kolejnego wyzwania - stworzenia portretu głównego bohatera. Każdy detektyw przedstawił swoją wizję Pozytywki, wykorzystując różne techniki plastyczne. Powstały barwne, pełne detali prace, które ozdobiły szkolną galerię.
Praca przestrzenna - Biuro Agencji "Różowe Okulary"
Kulminacyjnym punktem projektu było stworzenie makiety biura detektywistycznego "Różowe Okulary". Uczniowie zbudowali przestrzenną pracę z kartonów, papieru i plasteliny, odtwarzając detale miejsca pracy detektywa - biurko, lupę, szufladę pełną zagadek i oczywiście różowe okulary!
Pudełko zagadek Detektywa Pozytywki - Ta metoda aktywizująca nie tylko uatrakcyjniła zajęcia, ale także pobudziła kreatywność, logiczne myślenie i współpracę w grupie.Każdy uczeń miał możliwość wcielić się w rolę detektywa i rozwiązywać zagadki. W pudełku znajdowały się różne atrybuty związane ze sprawami detektywistycznymi głównego bohatera. Zadaniem uczniów było, krótkie omówienie historii związanej z danym przedmiotem.
Dzięki tej nowatorskiej metodzie omawiania lektury uczniowie nie tylko lepiej poznali treść książki, ale także rozwijali umiejętności obserwacji, kreatywność i współpracę. Kto, wie może wśród nich rośnie przyszły mistrz śledztw?
28
O zwycięskim Powstaniu Wielkopolskim
Dnia 3 marca 2025 r. w ramach obcowania młodzieży z nauką gościliśmy w "Trójce" dr. Jakuba Staszaka specjalistę w dziedzinie Powstania Wielkopolskiego 1918/19 oraz wojny polsko - bolszewickiej. Prelekcja była skierowana do uczniów klas siódmych, którzy w podstawie programowej mają tematykę o Powstaniu Wielkopolskim. Doktor Jakub Staszak skupił się na "rewolucji" w Jarocinie 8/9.11.1918 r. Poruszał także tematykę powstania w Wielkopolsce oraz wodzów i przywódców tego zwycięskiego zrywu rodaków. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała prelekcji.
Klikaj z głową - kolejny znany gość w naszej szkole
W naszej szkole uczymy najmłodszych, jak mądrze korzystać z sieci! Dzieci coraz częściej korzystają z Internetu - uczą się, bawią i poznają świat. Ważne jest jednak, aby robiły to w bezpieczny sposób... Kolejny gość naszej innowacji "Klikaj z głową" Pani Joanna Wasielewska - kierownik służby kuratorskiej w Sądzie Rejonowym w Jarocinie zapoznała uczniów klas I - III z tą tematyką czytając kolejną książkę z serii Fenek - bezpieczeństwo w sieci "Ten film nie jest dla mnie". Pani Joanna przybliżyła również dzieciom tajniki zawodu kuratora i innych pracowników pracujących w Sądzie. Uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca kuratora w sądzie i w terenie, na czym polega nadzór nad nieletnim oraz dowiedzieli się gdzie szukać pomocy w trudnej sytuacji życiowej.
Pamiętaj, że świat poza ekranem też jest pełen wspaniałych przygód! Bezpieczny internet to fajny internet! Zachęcamy wszystkich rodziców do rozmów z dziećmi o odpowiedzialnym korzystaniu z sieci. Razem możemy zadbać o cyfrowe bezpieczeństwo naszych dzieci!12
Oscarowe emocje coraz bliżej! Dołącz do nas - zaprezentuj swój talent!
3, 2, 1... odliczanie czas zacząć, bo oscarowe emocje coraz bliżej! 21 marca tradycyjnie odbędzie się w naszej szkole Oscarowa Gala Talentów. Chcesz być częścią tego wspaniałego widowiska? Czerwony dywan czeka na Ciebie! Zapisz się na I etap gali i zaprezentuj swoje umiejętności przed małą publicznością, aby później zachwycić całą szkolną społeczność. Wasze występy w I etapie pozwolą nam dobrze zaplanować galę finałową, a Wam - przełamać pierwsze lody! Zapisy u opiekunów Samorządu Uczniowskiego - pani Natalii Kaczmarek lub pani Pauliny Bartkowskiej (osobiście lub za pośrednictwem Librusa). Zapisane osoby zapraszam 5 marca na godz. 8:00 do sali gimnastycznej.
III Powiatowy Konkurs Polonistyczny "Za drzwiami baśni"
Z dumą informujemy, że dnia 26 lutego 2025 r. uczniowie klas czwartych naszej szkoły - Lena Nowak oraz Stanisław Janus - wzięli udział w III Powiatowym Konkursie Polonistycznym "Za drzwiami baśni". Mieli okazję wykazać się zarówno swoimi umiejętnościami literackimi, jak i talentem plastycznym! Konkurs był wspaniałą okazją do rozwijania wyobraźni, kreatywności oraz doskonalenia warsztatu pisarskiego i artystycznego. Nasi uczniowie przystąpili do testu sprawdzającego znajomość baśni H. Ch. Andersena oraz braci Grimm, a także stworzyli przepiękne znaczki pocztowe. Zmagania odbyły się w Szkole Podstawowej nr 4 w Jarocinie a opiekunem była pani Weronika Szczepaniak. Gratulujemy naszym uczniom!
Webinar dla rodziców uczniów klas 1-3 w ramach program "Godzina dla Młodych Głów"
Drodzy Rodzice zapraszamy w ramach realizowanego przez Naszą szkołę programu "Godzina dla Młodych Głów" na bezpłatny webinar, tym razem dla rodziców klas I-III pt. Jak rozmawiać z dzieckiem? Zapraszamy do obejrzenia.
Akcja Szkolnego Koła Caritas "Wyślij pączka do Afryki 2025"
Szkole Koło Caritas organizuję akcję "Wyślij pączka do Afryki 2025". Szczegóły na plakacie. Zapraszamy wszystkich do udziału. Stanowiska z pączkami już od godz. 7.45. Gdzie?
1. Przy kąciku Patrona, dolny hol przy wejściu,
2. Górny hol przy bibliotece,
3. Hol przy pokoju nauczycielskim.
Ilość pączków aż do wyczerpania. Możesz pomóc dzieciom, które też chcą się uczyć! Pamiętaj 27 lutego w "tłusty czwartek" otwieramy serca i POMAGAMY!!!
W odwiedzinach na Olimpie!
Dzisiaj uczniowie klasy 5b uczestniczyli w nie lada wyprawie - wyruszyli wprost na grecki Olimp. W ten sposób przeprowadziliśmy sprawdzian wiadomości w formie uczty olimpijskiej. Piątoklasiści mieli okazję wcielić się w postacie z mitologii greckiej, opowiedzieć swoje historie i poczuć atmosferę starożytnej Hellady.
Sala lekcyjna zamieniła się w pałac na Olimpie - zadbaliśmy o wystój i suto zastawione stoły. W tle rozbrzmiewała grecka muzyka, która wprowadzała uczestników w klimaty dawnych czasów.
Najważniejszym punktem wydarzenia były prezentacje uczniów. Każdy z nich wcielił się w wybraną postać mitologiczną, przedstawiając jej historię, atrybuty i dokonania. Czy to najprzyjemniejszy sprawdzian w historii? Być może!18