Na korytarzach naszej szkoły zostały wywieszone tabliczki ze wskazówkami jak udzielać pierwszej pomocy. Uczniowie w klasie VIIb w ramach godziny wychowawczej zapoznali się z nimi i rozwiązywali test. Niektórym osobom udało się rozwiązać test na 100%. Gratulujemy wiedzy!
"Pierwsza pomoc - to twój obowiązek"
Spektakle teatralne w klasach I - III
Uczniowie klas 1-3 wybrali się do JOKu na spektakl teatralny. Wydarzenie pierwsze odbyło się 17 stycznia pt. "Przyjaciele Bullerbyn" oraz dnia 17 lutego odbył się pokaz iluzji "Magia czarownic" w wykonaniu aktorów grupy MAGICK.
Pierwsza część spektaklu, "Przyjaciele Bullerbyn", przeniosła dzieci w świat przygód bohaterów znanych z książki Astrid Lindgren. Wesołe i pełne humoru sceny ukazywały codzienne życie mieszkańców małej szwedzkiej wioski. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili losy bohaterów i aktywnie reagowali na ich perypetie.
Druga część, "Magia czarownic", dostarczyła widzom niezapomnianych wrażeń. Pokaz iluzji w wykonaniu aktorów grupy MAGICK oczarował wszystkich niezwykłymi trikami i efektami specjalnymi. Dzieci były zachwycone tajemniczą atmosferą.
Wyjazd dostarczył uczniom wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Była to świetna okazja do rozwijania wyobraźni i wspólnego przeżywania magii teatru. Wszyscy wrócili do szkoły pełni radości i nowych doświadczeń.16
Przedszkolaki i trzecioklasiści o bezpieczeństwie w sieci
11 lutego 2025 r. w Dniu Bezpiecznego Internetu uczniowie klasy 3a spotkali się z przedszkolakami z sąsiedniego Niepublicznego Przedszkola "Poziomka" w Jarocinie i porozmawiali o bezpieczeństwie w sieci. Wspólne oglądanie filmu i czytanie książki z serii Przygody Fenka - "Niechciane zdjęcie" dały możliwość poznania i utrwalenia wiadomości o tym, że należy pytać o zgodę przed publikacją zdjęć i dbać o prywatność. Wszyscy utrwalili sobie zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i przekonali się, że można łączyć zabawę z nauką. Dziękujemy za pożytecznie spędzony czas.
1
Walentynkowy Balik Karnawałowy klas 1-3
14 lutego w naszej szkole odbył się wyjątkowy Walentynkowy Balik Karnawałowy dla uczniów klas 1-3. Był to dzień pełen radości, zabawy i miłości!
Rozpoczęliśmy od seansu krótkiego filmu o historii walentynek, dzięki któremu dzieci dowiedziały się, skąd pochodzi to święto i jakie są jego tradycje. Następnie odpowiadały na pytania do treści filmu, wykazując się dużą uwagą i wiedzą.
Najwięcej emocji wzbudziły jednak zabawy taneczne! Dzieci bawiły się przy swoich ulubionych piosenkach, brały udział w tańcu na sercach, podczas którego w drużynach musiały utrzymać się na coraz mniejszych kawałkach serca oraz tańczyły w parach z balonami, starając się, by nie upadły na ziemię.
Mieli okazję również na kreatywne działanie - wszyscy rysowaliśmy pastelami ogromną walentynkę.
To był niezapomniany dzień pełen uśmiechów, przyjaźni i świetnej zabawy! Czekamy na kolejne takie wydarzenia w naszej szkole!140
Walentynki w bibliotece szkolnej
W piątek 14 lutego w bibliotece szkolnej panował wielki ruch - odwiedziło ją 32 uczniów, którzy wypożyczyli 49 książek. Wszystko za sprawą akcji, która miała zachęcić do czytania. Polegała na odszukaniu zakładek-serduszek, ukrytych na regałach w wybranych pozycjach księgozbioru. Czytelnicy, którzy trafili na takie pozycje - otrzymali nagrody rzeczowe. Dodatkowo na tablicy przy drzwiach biblioteki uczniowie mogli umieścić walentynkę dla biblioteki. Na kolorowych serduszkach pojawiły się miłe słowa. Zdaniem uczniów- biblioteka to ulubione miejsce, pełne ciekawych książek, w którym panuje ciepła atmosfera i często są konkursy, w których lubią brać udział. W ten mroźny, zimowy dzień wprowadzono trochę zabawy i dobrego humoru. Walentynki to świetna okazja do zakochania się w czytaniu, bo książka to świetny kompan na długie zimowe wieczory, wyjazd czy odpoczynek. Liczne odwiedziny i sympatyczne słowa - to dla bibliotekarza najpiękniejsza i najcenniejsza walentynka!
Zapraszam do częstych wizyt w bibliotece i udziału w kolejnych bibliotecznych wydarzeniach.Beata Sieradzka
Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka w bibliotece szkolnej
18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne. Rocznica urodzin autora misia o bardzo małym rozumku stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka.
Historia uwielbianego bohatera zaczęła się od tego, że Alan Alexander Milne podarował swojemu synowi pluszowego misia. Był 1921 rok, młody świętował pierwsze urodziny, a jego ojciec pewnie nie przypuszczał, że za sprawą zwykłej zabawki zyska wkrótce tak wielką sławę. Tymczasem już 5 lat później w Londynie drukiem ukazał się jego "Kubuś Puchatek", którego bohater uważany jest dzisiaj za najsłynniejszego misia świata.
Urocze przygody wiecznie głodnego i poszukującego miodu Kubusia, Kłapouchego, który nieustannie gubi ogon, nieśmiałego Prosiaczka o wielkim sercu, rozbrykanego Tygrysa, czy praktycznego Królika i wszystkowiedzącej Sowy zachwycają kolejne pokolenia młodych czytelników. Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka jest doskonałą okazją do przypomnienia sobie o tym niezwykłym bohaterze, dlatego biblioteka szkolna zorganizowała zajęcia dla uczniów klas trzecich "Herbatka u Kubusia Puchatka". Spotkanie odbyło się dopiero 13 lutego, ponieważ w styczniu mieliśmy ferie.
Na początku opowiedziałam o autorze "Kubusia Puchatka" i o genezie jego powstania zaprezentowałam dzieciom książki A. A. Milne, które są dostępne w szkolnej bibliotece. Uczniowie obejrzeli krótką prezentację. Następnie z ochotą przystąpili do pracy w grupach. Trzecioklasiści układali puzzle, rozwiązywali zagadki matematyczne, potrafili uzupełnić brakujące słowa w ulubionej mruczane Kubusia i w gąszczu liter odnaleźli ukrytych przyjaciół misia o bardzo małym rozumku. Spotkania w obu klasach przebiegały w miłej atmosferze, a uczniowie świetnie się bawili. Na koniec wręczyłam wychowawczyniom Certyfikaty dla klas za aktywny i twórczy udział w spotkaniu.
Bardzo dziękuję wychowawczyniom klasy 3a i 3b, pani Monice i pani Ewie za umożliwienie przeprowadzenia zajęć i pomoc w ich przeprowadzeniu.Beata Sieradzka
44
Walentynki 2025 w "Trójce"
Jak wygląda świat przez kolorowe okulary? Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły w internetowym trendzie – walentynkowe okulary i mnóstwo uśmiechów!
Walentynkowe LOVE w "Trójce"
14 lutego 2025 r. nasza szkoła zamieniła się w prawdziwą krainę miłości, uśmiechów i dobrej zabawy. Cały dzień obfitował w wyjątkowe atrakcje, które dostarczyły uczniom niezapomnianych wrażeń.
Już od rana rozpoczęła się akcja "Znajdź swoją drugą połowę". Chętni uczniowie i nauczyciele losowali połówkę papierowego serca, a ich zadaniem było odnalezienie osoby z pasującą częścią. Po połączeniu serc, pierwsze 20 par otrzymało słodki upominek, co wywołało mnóstwo radości i śmiechu.
Nie zabrakło także tradycyjnej poczty walentynkowej. Uczniowie mogli wrzucać kartki do specjalnej skrzynki, a szkolni listonosze roznosili walentynki, dostarczając wielu wzruszeń i uśmiechów (uspokajamy - walentynki będą rozdawane również w poniedziałek).
Przez cały dzień szkolne korytarze zdobiły także piękne ścianki foto. Uczniowie chętnie robili sobie zdjęcia, tworząc pamiątki z tego wyjątkowego dnia.
Zwieńczeniem walentynkowych obchodów była dyskoteka. Sala wypełniła się muzyką, a uczniowie bawili się znakomicie, tańcząc i ciesząc się wspólnie spędzonym czasem.
To był dzień pełen serdeczności, uśmiechu, integracji i wspólnej zabawy, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Już nie możemy się doczekać kolejnych walentynek w naszej szkole!
O wyjątkową oprawę szkolnych walentynek i moc atrakcji zadbał nasz Samorząd Uczniowski!23
Zajęcia tematyczne uczniów klasy 4b w Kamienicy Kultury
Dnia 12 lutego 2025 r. uczniowie klasy IVb uczestniczyli w zajęciach tematycznych w Kamienicy Kultury, poświęconych postaciom z komiksu "Kajko i Kokosz" autorstwa Janusza Christy. Celem warsztatów było nie tylko wprowadzenie w świat tej kultowej serii, ale również poznanie ważnych elementów historii Polski.Podczas zajęć uczniowie mieli okazję zapoznać się z Szlakiem Piastowskim - trasą, która prowadzi przez najważniejsze miejsca związane z początkami państwa polskiego. W trakcie prelekcji omawiano kluczowe wydarzenia historyczne oraz sylwetki władców, którzy przyczynili się do tworzenia fundamentów Polski.Dodatkowo, uczestnicy dowiedzieli się o historii powstania państwa polskiego, ze szczególnym uwzględnieniem roli pierwszych Piastów w zjednoczeniu ziem polskich. Dzięki połączeniu elementów komiksowych i historycznych, uczniowie mogli w ciekawy sposób przyswoić wiedzę o dawnych czasach.Zajęcia były pełne interakcji, a także pozwoliły uczniom na twórcze podejście do historii, w czym pomogły elementy związane z komiksem "Kajko i Kokosz". Na zakończenie każdy z uczestników mógł podzielić się swoimi spostrzeżeniami i przemyśleniami na temat poznanych wydarzeń.
30
I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Miłosnej "Powiedz mi, jak mnie kochasz..."
12 lutego 2025 r.w Zespole Szkół Społecznych odbył się I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Miłosnej "Powiedz mi, jak mnie kochasz...". W jury konkursu zasiedli: dyrektor ZSS pani Izabella Borowicz, bibliotekarz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin pani Marta Mądrzak-Grodzka oraz pan Piotr Piotrowicz, dziennikarz, wieloletni redaktor naczelny "Gazety Jarocińskiej" i prezes Południowej Oficyny Wydawniczej. Swój udział w konkursie zgłosiło dziewięć szkół. Jurorzy wysłuchali 15 recytacji w kategorii klas 4-6 oraz 18 w kategorii 7-8. W sumie wystąpiło 33 recytatorów, a poziom konkursu, zwłaszcza w grupie starszej, jury oceniło jako bardzo wysoki.
Naszą szkołę reprezentowali Jowita Witczak i Dagmara Kubaś z klasy 6b oraz Magdalena Nowak i Olivier Ligęski z klasy 7b. Cała czwórka zaprezentowała się znakomicie i serdecznie im gratulujemy występu. Opiekunem uczniów podczas konkursu była pani Natalia Kaczmarek.4
Konkurs "5 Obliczy Przyrody" - Sukces naszych uczniów!
Z dumą informujemy o udziale naszych uczniów w prestiżowym konkursie "5 Obliczy Przyrody" zorganizowany przez Zespół Szkół w Rusku im. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Wydarzenie to miało miejsce 10 lutego 2025 roku i przyciągnęło uczestników z całego powiatu, którzy rywalizowali w różnych kategoriach związanych z naukami matematyczno-przyrodniczymi. Nasi uczniowie w składzie: Wiktoria Zalewska, Bruno Misiak, Kornel Szymanek wyróżnili się swoją wiedzą, zaangażowaniem i pasją. Drużyna zajęła 4. miejsce na 14 zespołów biorących udział w konkursie. Serdeczne gratulacje za ich zaangażowanie i determinację! Wasze sukcesy są inspiracją dla całej naszej społeczności szkolnej. Opiekunem uczniów była pani Lucyna Boruta - Olszewska.
1
Słowa mają moc! RapPedagog Dobromir Makowski o ludziach i dla ludzi
RapPedagogia to jedyny w swoim rodzaju (bo muzyczny) program profilaktyczny dla dzieci i młodzieży poświęcony tematyce hejtu, uzależnień i braku empatii. Mieliśmy ogromną przyjemność stać się jego częścią. 6 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty prowadzone przez pana Dobromira Makowskiego. Uczniowie klas IV-VI i VII-VIII wzięli udział w warsztatach, w czasie których nie tylko rozmawiali, odgrywali role i rapowali, ale przede wszystkim z zapartym tchem prawdziwie słuchali przejmujących historii, ciekawych przykładów i mnóstwa dobrych rad. RapPedagog nie zapomniał również o rodzicach i nauczycielach i to właśnie im poświęcił wieczorne spotkanie, na którym padło wiele trudnych i przejmujących, ale jakże ważnych słów. Serdecznie dziękujemy panu Dobromirowi za spotkanie, muzyczne doznania i pokazanie nam, że:- "mamy ręce po to, żeby pomagać",- warto wziąć rodziców na randkę i podziękować im za ich miłość i wysiłek,- "dokuczanie rodzi ból"- "każdy zasługuje na szansę I wszyscy jesteśmy wyjątkowi"- "zawsze warto wybierać mądrze".
3
Działo się podczas "Drzwi Otwartych" w "Trójce"
5 lutego 2025 r. odbyły się w naszej szkole "Drzwi Otwarte". Bardzo się cieszymy, że mogliśmy Was gościć w naszych murach. Staraliśmy się pokazać, że "Trójka" to więcej niż tylko budynek, to miejsce, które uczy, bawi i rozwija. Przygotowaliśmy dla was wiele aktywności - zajęcia sportowe, pokaz taekwondo, liczne zabawy plastyczne, teatrzyk kukiełkowy, projektowanie LEGO, wirtualną przygodę z goglami VR, interaktywne kolorowanki i zadania multimedialne, programowanie z robotami oraz kodowanie na dywanie. Dziękujemy za obecność, wasze uśmiechy, miłe słowo i inspirujące rozmowy. I miejmy nadzieję... do zobaczenia!
37
Program Profilaktyczny "Godzina dla Młodych Głów"
Jak już wcześniej informowaliśmy nasza szkoła bierze udział w programie profilaktycznym "Godzina dla Młodych Głów". W ramach programu w I semestrze Nasi uczniowie zrealizowali następujące tematy
Lekcja 1 - Poczuj emocje
Lekcja 2 - Nazwij potrzeby
Lekcja 3 - Moje granice
Lekcja 4 - Potrzebuję pomocy Jak to zakomunikować?Celem zrealizowanych lekcji był rozwój umiejętności identyfikacji wśród uczniów, nazywania i rozumienia emocji, uwzględniając ich wpływ na ciało, myśli i zachowania, rozwijanie kompetencji emocjonalnych poprzez naukę rozpoznawania i nazywania potrzeb, zarówno własnych, jak i innych osób oraz odróżniania ich strategii ich zaspokajania, rozwój samoświadomości i umiejętności społecznych poprzez naukę zrozumienia, szanowania i zarządzania własnymi granicami psychologicznymi. Przygotowywanie uczniów do rozpoznawania sygnałów kryzysowych u siebie i innych, a także do adekwatnego informowania o nich i poszukiwania pomocy.
84
Drzwi Otwarte w "Trójce"
Serdecznie zapraszamy na Drzwi Otwarte, które odbędą się w środę 5 lutego 2025 r. w godzinach 17:30 - 19:30.
Informacja dotycząca rekrutacji
Plebiscyt Edukacyjny "Głosu Wielkopolskiego"
Miło nam poinformować, że nauczycielka naszej szkoły pani Natalia Kaczmarek zajęła 1 miejsce w Plebiscycie Edukacyjnym "Głosu Wielkopolskiego" w powiecie jarocińskim w kategorii "Nauczyciel klas IV-VIII". W czwartek 16 stycznia w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala Plebiscytu Edukacyjnego, w czasie której redaktor naczelny pan Leszek Waligóra uhonorował zwycięzców wręczając im medale "Nauczycieli na medal" i pamiątkowe dyplomy.
"Klikaj z głową" - innowacja pedagogiczna
Kolejne pouczające spotkanie z gościem specjalnym w naszej szkole. Styczeń rozpoczęliśmy kolejnym spotkaniem, na które klasa IIIa zaprosiła Pana Marka Sobczaka - Dyrektora Wydziału Oświaty i Kultury w Jarocinie. Tym razem dzieci wspólnie obejrzały film z cyklu "Owce w sieci - Cudzy telefon" a nasz gość przeczytał książeczkę z cyklu "Fenek - bezpieczeństwo w sieci: Telefon od (nie)znajomego". Dzieci podczas pogadanki odniosły się do swoich doświadczeń, miały możliwość dokonać oceny postępowania bohaterów filmu i książki oraz zadać pytania Panu Markowi Sobczakowi. Cykl zajęć z udziałem gości specjalnych do innowacji pedagogicznej "Klikaj z głową" ma na celu zwiększenie świadomości uczniów na temat bezpieczeństwa w Internecie, naukę bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych, propagowanie wartości takich jak odpowiedzialność i ostrożność oraz promocję czytelnictwa. Tematyka spotkania została zrealizowana we wszystkich klasach 1-3 przez wychowawców. Wierzymy, że nasze wspólne działania przyczyniają się do zwiększenia świadomości uczniów na temat zagrożeń wynikających z nieumiejętnego korzystania z Internetu.
9
Sukces uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego
Uczniowie Bartosz Malinowski i Filip Kempa zajęli I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego pt. "World of Languages Kids". II miejsce zajął uczeń klasy Va Oskar Kmieciak, uczennica klasy VIIb Natasza Hodór oraz uczennica klasy VIIIa Magdalena Mikołajewicz. III miejsce zajęła uczennica klasy VIIIb Natasza Wikary. Rozdanie dyplomów oraz nagród miało miejsce 16 stycznia 2025 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy!
1
Nasza szkoła w projekcie eTwinning
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły brali udział w międzynarodowym projekcie eTwinning "Christmas Cards Exchange". Nasi uczniowie wymieniali się kartkami z kolegami z Austrii, Chorwacji, Włoch, Hiszpanii, Litwy i Ukrainy. Była to świetna okazja do nauki języka angielskiego i poznania zwyczajów świątecznych innych krajów.