Spotkanie integracyjne klasy 5b odbyło się 8 października 2024 r. Było udanym połączeniem zabawy i nauki. Uczniowie, pracując w zespołach, budowali i programowali projekty z klocków LEGO, co rozwijało ich umiejętności współpracy i kreatywności. Prezentacja efektów pracy dodatkowo zacieśniła więzi między nimi, tworząc atmosferę wzajemnego wsparcia i entuzjazmu. Na spotkaniu wykorzystano zestawy Lego Education pozyskane z projektu "Laboratoria Przyszłości".
Spotkanie integracyjne klasy 5b
- 6
Uczniowie "Trójki" w roli "Małych Odkrywców Wielkiej Brytanii"
Uczniowie klas 3a i 3b biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjno-kulturowym "Mali Odkrywcy Wielkiej Brytanii", którego głównym celem jest wprowadzenie uczniów do podstaw języka angielskiego oraz kultury i historii Wielkiej Brytanii. Nasi uczniowie wykonali pierwsze zadanie projektowe, które polegało na zapoznaniu się z mapą i flagą Zjednoczonego Królestwa. Obie klasy spisały się na medal.
9
Spotkanie integracyjne uczniów klas: 6b, 4a, 4b. Ognisko i dyskoteka
Dnia 3 października 2024 roku nasi uczniowie wraz z wychowawczyniami i rodzicami postanowili spędzić czas razem w wyjątkowy sposób. Organizacja spotkania integracyjnego okazała się strzałem w dziesiątkę! Ognisko było centralnym punktem wydarzenia. Uczniowie z zapałem piekli kiełbaski, pianki i inne smakołyki. Przy dźwiękach śmiechu czas płynął wyjątkowo szybko.
Po udanym ognisku przyszedł czas na taneczne szaleństwo! Dyskoteka, zorganizowana w sali gimnastycznej wypełniła się kolorowymi światełkami i rytmiczną muzyką. Uczniowie tańczyli, bawili się i tworzyli niezapomniane wspomnienia.
Spotkanie integracyjne było nie tylko okazją do wspólnej zabawy, ale także do zacieśnienia więzi między uczniami. To takie wydarzenia sprawiają, że szkolna społeczność staje się jeszcze bardziej zgrana. Cytaty uczniów: "To był najlepszy dzień w szkole!", "Nie mogę się doczekać następnego spotkania!".
31
Dzień Chłopaka w klasie 4a
Wspólny wyjazd uczniów klasy 4a z rodzicami i Panią Lucyną do kręgielni Jarocin Sport był wspaniałym sposobem do uczczenia Dnia Chłopaka, który obchodziliśmy 30 września. Na miejscu sprawnie podzieliliśmy się na grupy grające na poszczególnych torach i ruszyła zdrowa i pełna energii rywalizacja. Każdy cieszył się swoim małym sukcesem. Jedni, bo pierwszy raz zagrali w kręgle, inni - bo zdobywali wysokie noty. Były brawa, okrzyki i oczywiście... musieliśmy nadrobić zgubione kalorie jedząc pyszną pizzę. Każdy uczestnik i Pani wychowawczyni otrzymali pamiątkowy dyplom przygotowany przez rodziców. Wszyscy wróciliśmy pełni niesamowitych wrażeń i miłych wspomnień.
Konkurs Żywe Powstanie 2024
W piątek 4 października 2024 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Instytutu Poznańskiego, którzy w klasach ósmych zachęcali do wzięcia udziału w konkursie pt. "Żywe Powstanie 2024". Celem konkursu jest wzmocnienie poczucia tożsamości lokalnej i dziedzictwa kulturowego, popularyzacja wiedzy historycznej wśród młodzieży na temat Powstania Wielkopolskiego, edukacja historyczna oraz promocja regionu i województwa wielkopolskiego.
Tematem konkursu jest Powstanie Wielkopolskie 1918/1919, a zgłaszać można się indywidualnie lub grupowo. Uczestnicy mają za zadanie wykonać pracę artystyczno-literacką, np. wiersz albo tekst piosenki nawiązujący do Powstania Wielkopolskiego we współczesnym ujęciu a następnie przedstawić w formie odczytu lub performensu artystycznego (monodram, performance śpiewany, muzyczny, instrumentalny. Można także zgłosić pracę w formie podcastu, teledysku, relacji lub odtworzeniu sceny z Powstania Wielkopolskiego w formie muzyczno-teatralnej. Bardzo dziękujemy za wizytę i zachęcamy do udziału. Wszelkich informacji na temat konkursu udziela pan Wojciech Talaga.
5
Warto rozmawiać!
W trudnych sytuacjach zachęcamy do korzystania ze wsparcia specjalistów.
Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
W poniedziałek 30 września 2024 r. po raz czwarty w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To jeden z przyjemniejszych dni w szkole. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki już w 2001 roku. Patronką tego święta wybrano wówczas Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach.
Data 29 września to dzień urodzin tej zasłużonej Polki. I właśnie w tym dniu jest propagowane czytelnictwo wśród dzieci.
Po raz czwarty nauczyciele przyjęli moje zaproszenie i czytali na głos podczas swoich lekcji. Pani Magdalena Rojewska czytała w klasach 5a, 6b, 7a i 7b książkę Sary Pennypacker "Pax", pani Paulina Walerowicz czytała w klasie 1c fragmenty ulubionych książek, które przyniosły dzieci. Pani Katarzyna Cisowska w klasie 1b czytała książkę "Clifford - wielki czerwony pies", w klasie 2b pani Adrianna Chlebowska czytała fragment książki Martyny Brody "Jesteś kimś wyjątkowym", klasa 3b wysłuchała czytanej przez wychowawczynię panią Ewę Spychalską książki "Asiunia", pani Monika Nadobna - Rojewska w klasie 3a przeczytała uczniom książkę "Zaginął Tygrys", a pani Adrianna Konieczna w klasie 2a książkę Doroty Gellner "Wścibscy". Ja natomiast odwiedziłam dzieci w świetlicy i czytałam w jednej grupie książkę "Buciorek", w drugiej "Nudzimisie" Rafała Klimczaka. Dziękuję czytającym nauczycielom za udział w akcji, zaś wychowawcom świetlicy za umożliwienie spotkania.
B. Sieradzka
6
Wspólne wyjście klas 6b i 8b
2 października 2024 roku uczniowie klas 6b i 8a wraz z wychowawcami panią Edytą Pachciarz, Agnieszką Borkiewicz oraz Pauliną Bartkowską uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Spichlerz Polskiego Rocka oraz zajęciach integrujących zespół klasowy w Kamienicy Kultury w Jarocinie. Uczniowie zwiedzali muzeum polskiego rocka, tworzyli własne torby oraz mieli okazję bliżej się poznać i nauczyć się współpracować w zespole podczas zajęć w Kamienicy Kultury.
56
Nasza super moc - pierwsza pomoc!
W środę 2 października 2024 r. w ramach lekcji wychowawczej uczniów klasy 8a odwiedziła pani Anna Sadowczyk - magister pielęgniarstwa, która pracuje na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Szpitala Powiatowego w Jarocinie.
Pani Ania przeprowadziła warsztaty na temat udzielania pierwszej pomocy i odpowiedziała na liczne pytania uczniów dotyczące pracy w zawodzie medycznym. Uczniowie ćwiczyli wzywanie pomocy, RKO i układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Serdecznie dziękujemy za cenne i niezwykle ważne spotkanie. Kto wie, może ta wiedza uratuje komuś życie!
11
Dzień Chłopaka w klasach I – III
30 września 2024 r. w naszej szkole odbył się Dzień Chłopaka. Każda klasa od I-III spędziła go w wyjątkowy i niepowtarzalny sposób: klasa IC zaprosiła klasę IIIB do wspólnego świętowania i zostało zorganizowane kino z popcornem, w klasie IA był wspólny słodki poczęstunek i super zabawy, w klasie IB odbyły się gry i zabawy zespołowe, a na zakończenie obejrzeli bajkę pt. „Waleczne rybki”, klasy II postawiły na sport i został zorganizowany profesjonalny trening piłkarski przeprowadzony przez trenera JKS Jarota Jarocin Pana Artura Tomczaka. Natomiast klasa IIIA dzięki współpracy z Niepublicznym Przedszkolem Geometryczny Świat”, pojechali na kręgle do MCT Żerków i do kina. Ach co to był dzień!!
Szkolny Konkurs Pięknego Czytania Uczniów Klas Trzecich
1 października odbył się kolejny już Szkolny Konkurs Pięknego Czytania Uczniów Klas Trzecich. W tym roku wzięło w nim udział 9 uczestników: Michał Kaczmarek, Rozalia Balicka, Agata Czub, Alicja Nowaczyk, Wiktor Minta i Nikola Lipińska z klasy 3a oraz Jagoda Półrolniczak, Tymoteusz Kopczuk i Michalina Chwaliszewska z klasy 3b.
Każdy z uczestników musiał przeczytać ten sam tekst. W tym roku był to fragment książki Justyny Bednarek "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek". Oceniające czytanie panie Monika Nadobna-Rojewska, Ewa Spychalska i Beata Sieradzka zwracały uwagę na tempo czytania, płynność i poprawność, modulację głosu i jego natężenie, mimikę i kontakt z odbiorcą oraz właściwą postawę podczas czytania. Było bardzo trudno wyłonić najlepszych. Laureatami zostali: Agata Czub - I miejsce, Rozalia Balicka - II miejsce, Jagoda Półrolniczak - III miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy. Nagrody dla laureatów pochodzą z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i mają na celu promocję czytelnictwa.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i możliwość wysłuchania pięknie czytanego tekstu.
B. Sieradzka
15
Miasteczko dyniowe w "Trójce"
Od 1 - 11 października 2024 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie od strony parkingu znajduje się "Miasteczko dyniowe". Ta zachwycająca ekspozycja została przygotowana przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej we współpracy z samorządem uczniowskim oraz pomocą rodziców. Serdecznie zapraszamy całą społeczność lokalną do odwiedzania i wykonywania sobie zdjęć w tej jesiennej scenerii.
5
English Marathon 🇬🇧 🇬🇧 🇬🇧
W piątek 27 września 2024 roku odbył się w naszej szkole maraton językowy dla uczniów klas 6-8. Najpierw 3-osobowe drużyny zmagały się z różnorodnymi pytaniami z języka angielskiego walcząc o tytuł "Mistrzowskiej Drużyny Języka Angielskiego THE BEST TEAM". Następnie uczniowie zmagali sie w konkursie "Jeden z dziesięciu" sprawdzając swoją wiedzę na temat krajów anglojęzycznych.
Najlepszą drużyną okazali się chłopcy z klasy 7a: Marcel Paterski, Bartosz Malinowski i Filip Kempa, drugie miejsce zajęła drużyna z klasy 8a w składzie: Bruno Misiak, Szymon Cieślak oraz Maksym Hoderny, a trzecie klasa 6a: Abigail Mikołajewska, Marcel Malinowski oraz Wiktor Maniewski.
W konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych zwyciężyła Julia Furmaniak z klasy 8a, następnie Nadia Filipiak z 8a, a trzecie miejsce zdobyła Jowita Witczak z klasy 6b.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach z języka angielskiego.
14
Dzień Chłopaka w klasie 5a
- Po apelu z okazji Dnia Chłopaka dziewczyny z klasy 5a przygotowały dla swoich kolegów - oprócz oczywiście życzeń - poczęstunek połączony z kartami uno, grami planszowymi, warcabami i memo. Były chipsy, winogrona, mandarynki, chrupki, cukierki i popcorn. To był bardzo miły dzień. Niech żyją nasze chłopaki - wszystkiego dobrego!8
Szkolny Turniej Gry w UNO
UNO to ulubiona gra karciana wielu osób. Powstała ponad 40 lat temu i do dziś bawi i cieszy graczy na całym świecie. W poniedziałek 30 września w naszej szkole po raz pierwszy odbył się Szkolny Turniej Gry w UNO, w którym wzięło udział blisko trzydziestu jej pasjonatów. Po wylosowaniu numerów stolików uczniowie zasiedli do zaciętej rozgrywki. Zwycięzca z każdego stolika przechodził do kolejnego etapu. Ostatecznie, po 4 etapach gry udało się wyłonić zwycięzcę. Mistrzem turnieju został Jakub Paroń, tytuł wicemistrza zdobyła Marietta Balicka, a na 3 stopniu podium uplasowała się Patrycja Surdukowska. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Nagrody zostaną wręczone na uroczystym apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Turniej został zorganizowany w ramach dyżuru klasy 8a.
17
Intrygi i sądowe przepychanki, czyli Dzień Chłopaka na wesoło!
30 września 2024 r. tradycyjnie obchodzimy Dzień Chłopaka. Z tej okazji uczniowie klasy 8a i 8b przygotowali humorystyczne przedstawienie, które zaprezentowali szkolnej społeczności. Skecz był parodią znanego serialu paradokumentalnego, a ósmoklasiści świetnie wczuli się w swoje role wywołując uśmiechy na twarzach oglądających. Widownia mogła podziwiać również występy muzyczne naszych solistek - Mai i Marii. Po części artystycznej nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów w konkursach organizowanych przez nasze anglistki w ramach Europejskiego Dnia Języków - "Mistrzowska Drużyna Anglistów THE BEST TEAM" i "Konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych", a także konkursie ogłoszonym przez SU "Najpiękniejszy obraz z kropek" oraz konkursach prowadzonych w ramach dyżuru klasy 8a - "Najbardziej kreatywny krawat" i "Super Chłopak". Wszystkim chłopakom - tym małym i tym już całkiem dorosłym życzymy wszystkiego co najwspanialsze!
34
Akcja integracja, czyli nocka klas ósmych w szkole
Nocka w szkole to świetna okazja do integracji uczniów, rozwijania umiejętności współdziałania i pracy w zespole, a także nabycia umiejętności społecznych. W piątek 27 września 2024 r. o godz. 21:30 uczniowie klasy 8a i 8b spotkali się w sali gimnastycznej by odkryć jej nocne oblicze. Przeżyliśmy noc pełną wrażeń - była pizza, tańce, zacięte rozgrywki w siatkówkę i zbijaka, gry planszowe i dłuuugie rozmowy. Opiekunkami i pomysłodawczyniami spotkania były wychowawczynie: pani Agnieszka Borkiewicz i pani Natalia Kaczmarek. Za wsparcie w organizacji i opiekę nad ósmoklasistami dziękujemy również paniom: Paulinie Mikołajczak i Weronice Szczepaniak.
20
Akcja skalniak
W sobotni poranek, 28 września 2024 roku odbyła się społeczna akcja zakładania szkolnego skalniaka przy naszej szkole. Wydarzenie było zorganizowane z inicjatywy nauczycielek klas drugich pani Adrianny Koniecznej i Adrianny Chlebowskiego a w przedsięwzięcie zaangażowały się zarówno dzieci, jak i ich rodzice.
Głównym celem akcji było utworzenie atrakcyjnego i edukacyjnego miejsca na terenie szkoły, które będzie służyło zarówno do celów rekreacyjnych, jak i edukacyjnych. Skalniak, czyli ogród złożony z roślin skalnych, kwitnących roślin miododajnych, cebulowych będzie umożliwiał dzieciom naukę o różnych gatunkach roślin, ich pielęgnacji, a także wzbogaci szkolne podwórko o estetyczny element przyrodniczy.
Przed rozpoczęciem prac, rodzice przygotowali wyznaczony obszar pod skalniak. Wykonano odchwaszczanie, a następnie wykopanie odpowiednio głębokiego podłoża, aby stworzyć warunki do nasadzeń. Dzięki uprzejmości rodziców i dobrej organizacji udało się zorganizować 5 ton ziemi, koparkę, którą wykonano cześć prac, ziemnych, sprzęt budowlany, kamienie oraz drewno przekazane przez Nadleśnictwo Jarocin. Rodzice i dzieci aktywnie i sprawnie wykonali przydzielone zadania. Po zakończeniu prac wszyscy uczestnicy wzięli udział w sprzątaniu terenu. Wspólnie zebrali narzędzia, uporządkowali teren wokół skalniaka, a także zadbali o estetyczny wygląd całego obszaru. O słodki poczęstunek, kawę oraz napoje zadbały nauczycielki.
W wyniku wspólnej pracy powstał piękny szkolny skalniak, który w najbliższych latach będzie miejscem nauki, relaksu i obcowania z naturą. Nauczycielki planują dalsze działania mające na celu pielęgnację i rozwój skalniaka przez dzieci z klas 1-3.
Akcja zakończyła się sukcesem, a udział zarówno dzieci, jak i rodziców pokazał, jak wiele można osiągnąć dzięki współpracy. Wspólna praca nie tylko wzbogaciła przestrzeń szkolną, ale również zacieśniła więzi między rodzicami, uczniami i nauczycielami. Skalniak stanie się ważnym punktem na mapie szkoły, a my już dziś zapowiadamy kolejne akcje związane z jego pielęgnacją i rozwijaniem.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników akcji. Jesteście wspaniali!
17
Międzyklasowy Konkurs Super Chłopak
Dzień Chłopaka zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs, w którym reprezentanci klas 4-8 mogli zawalczyć o miano Super Chłopaka. Dziewczyny z klasy 8a przygotowały dla nich kilka wymagających konkurencji. Po zawziętej, ale serdecznej rywalizacji udało się wyłonić zwycięzców: I miejsce zajął Antoni Wolski z klasy 8b, II miejsce Borys Deichsler z klasy 8a, a miejsce III Filip Matyla z VI a. Nagrody zostaną wręczone na poniedziałkowym apelu. Pamiętajcie panowie - wszyscy jesteście super chłopakami!
13
Jabłkowy zawrót głowy! Akcja klasy 8a z okazji Dnia Jabłka
- 16
Czy wiecie, że 28 września to Dzień Jabłka? Z tej okazji uczniowie klasy 8a w ramach dyżuru klasowego przeprowadzili akcję pod hasłem "Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie". Ósmoklasistki z wychowawczynią panią Natalią Kaczmarek odwiedziły najmłodszych uczniów naszej szkoły i częstowały ich słodkimi jabłkami z lokalnego sadu. Jabłka rozdano także nauczycielom i starszym uczniom. Ponad 20 kg jabłek rozeszło się w mgnieniu oka. Na dolnym korytarzu, tuż przy wejściu pojawiło się także kilka ciekawostek dotyczących tego najpopularniejszego w Polsce owocu. Zachęcamy do uczczenia tego słodkiego i zdrowego dnia!